Tekst o stomatologii - poradnik pacjenta - Dobry stomatolog

Dentysta Chorzów

Powody, dla których warto dbać o zęby

Wizyty stomatologiczne są obowiązkowe właściwie dla wszystkich, którzy posiadają własne zęby. Dlaczego warto dbać o własne uzębienie? Jest kilka przyczyn, które mogą przekonać nawet najbardziej zniechęconą do stomatologii osob

Tekst o stomatologii - poradnik pacjenta - Dobry stomatolog Dentysta Chorzów
ę do troski o własne zęby. Pierwszą z nich jest to, że leczenie stomatologiczne bardzo często jest bolesne i niesłychanie nieprzyjemne dla pacjenta. W związku z tym dbając o zęby usuwamy ryzyko, że będziemy musieli przechodzić na przykład przez leczenie kanałowe. Kolejną przyczyną, dla której warto troszczyć się o zęby są względy ekonomiczne. Jeśli wybieramy się na prywatną wizytę u dentysty musimy liczyć się z naprawdę dużymi kosztami, ponieważ takie usługi należą do dość drogich.


Bezpłatne leczenie zębów

Bezpłatne leczenie zębów dostępne jest dla osób ubezpieczonych. Muszą one jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie usługi związane z leczeniem zębów dostępne są w sposób bezpłatny nawet dla osób ubezpieczonych. Jednak w bezpłatny sposób będzie można skorzystać z przeglądu dentystycznego, a dostępność nowoczesnych sprzętów w czasie jego przeprowadzania będzie uzależnione jedynie od wyposażenia konkretnego gabinetu dentystycznego. Poza tym w bezpłatny sposób będzie można skorzystać z leczenia najważniejszych zębów oraz wybrać różne rodzaje plomb. Również ekstrakcje zębów wykonywane są w sposób bezpłatny. Z opłatami można mieć do czynienia podczas wykonywania bardziej skomplikowanych lub nietypowych zabiegów.


Zęby_człowieka Budowa histologicznaedytuj

Ząb człowieka zbudowany jest z kolejnych warstw tkanek:


Korona pokryta jest szkliwem, które jest najtwardszą tkanką w organizmie (5 w skali Mohsa, natomiast odporność na zgniatanie wynosi 100-380 MPa). W 96-98% stanowi go materia nieorganiczna, głównie fosforan wapnia w postaci dihydroksyapatytu (Ca10(PO4)6(OH)2), który nadaje szkliwu niezwykłą twardość. Pozostałe 2-4% szkliwa stanowią związki organiczne (substancja międzypryzmatyczna) i woda.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://dobry-stomatolog.koparko-ladowarka.wroclaw.pl/